Thursday, March 04, 2021 Register Login

  Aukcja: Podróże Guliwera - Jonathan Swift (56) (numer: 217938230)
Aukcja: Podróże Guliwera - Jonathan Swift (56)
Kategorie: /Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Europejska
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Anglosaska
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Anglosaska/Angielska
Data wystawienia: 1/24/2021 11:16:00 PM
Data końca: 1/27/2021 11:16:00 PM

Aktualna cena: 350.00

Podróże Guliwera - Jonathan Swift

Tytuł oryginału: Travels into Several Remote Nations of the World, in Four Parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of Several Ships
Tłumaczenie: anonim z roku 1784
Z oryginałem porównał, uwspółcześnił i wstępem poprzedził: Jan Kott
Ilustracje:

UNIKAT!
W dodatku w doskonałym stanie!

Podróże Guliwera to powieść Jonathana Swifta napisana w 1726 roku, będąca swoistym połączeniem satyry na społeczeństwo i rodzaj ludzki z parodią popularnych w tamtym okresie „powieści podróżniczych”. Pisarz dokonał tu miażdżącej krytyki sądownictwa, ustroju parlamentarnego, polityki, nauki i filozofii XVIII-wiecznej Anglii.
Podróże Guliwera stanowią najbardziej znaną powieść Swifta i są jednocześnie zaliczane do klasyki literatury angielskiej i światowej.

Guliwer Lemuel, angielski lekarz okrętowy, odbywa cztery kolejne rejsy; każdy z nich kończy się katastrofą, z której tylko on jeden uchodzi z życiem. Książka to dziennik niezwykłych przygód podczas podróży: do krainy Liliputów, krainy olbrzymów Brodbingnagu, na wyspę Laputa, oraz do krainy rozumnych i szlachetnych koni - Hyhnhnmów.
Utwór znany jest szerokiemu kręgowi odbiorców najczęściej w jednej z wielu wersji łagodzących oryginalny tekst, napisanych dla dzieci, skróconych, wydobywających z tej wielowątkowej powieści tylko wątek fantastyczny. Jednak Podróże do wielu odległych narodów świata, przez Lemuela Guliwera, początkowo lekarza okrętowego, a następnie kapitana licznych okrętów to zarówno niezwykła powieść fantastyczna, jak i satyra na społeczeństwo angielskie XVII-XVIII w. Dzieło ma też wymowę ogólnoludzką, gdyż każde społeczeństwo i każdy naród znajdzie w nim własne wady, a każdy człowiek w rysach i naturze Yahoo siebie samego.

Spis treści:
  • Wstęp
  • Wydawca do czytelnika
  • List kapitana Guliwera
  • Część pierwsza. Podróż do Lilliputu
  • Część druga. Podróż do Brobdingnagu
  • Część trzecia. Podróż do Laputy, do Balnibarbów, do Luggnaggu, do Glubbdubdribu i do Japonii
  • Część czwarta. Podróż do Houyhnhnmów

380 str., oprawa twarda płócienna, format

Terms Of Use   Privacy Statement   Projekt i wykonanie: SASystem.pl